BK Gönder

Hatırlatmalar

siberdada, bilim-kurgu öyküleri kabul etmektedir.

Aradığımız ve yayınlamak istediğimiz, en az 500 en fazla 4000 kelimeden oluşan, kısa bilim-kurgu öyküleridir. Göndereceğiniz öykünün, anlatının, yazının, fragmanın vb. zekice düşünülmüş iyi bir konusu ve karakterleri olmalıdır. Her ne kadar BK yazarının yaratıcılığına, ön-şartlar ile ket vurmak gibi bir derdimiz olmasa da, yayın mecrası olarak, öykünün yayın ölçütlerimizi karşılamasını arzu ederiz. Beklentilerimizi uzun uzun yazarak sıkıcı da olmak istemeyiz. Sevdiğimiz, beğendiğimiz BK çok çeşitli olduğu ve genelde iyi öykülerin de pattadanak ortaya çıktığını bildiğimiz için lafı da uzatmıyoruz.

siberdada, bir bilim kurgu dergisi olduğu için fantezi, korku vb. türleri çok nadir yayınlamayı ya da yayınlamamayı tercih etmektedir.

şiir, bir bilim-kurgu değildir, ama olduğunu iddia eden şeyler görmek isteriz.

Yasal konular

Öykünüzü bu web sitesine göndererek, onun bu mecrada yayınlanmasına (eğer kabul edilir ise) izin veriyorsunuz demektir. Fakat, bir ufak hatırlatma, SD’de yayınlanan her öykü, diğer mecralarda da yayın hakkını öncelikle SD’ye vermiş sayılır. Yani SD’ye öykünüzü gönderirken bu öyküyü başka bir mecrada başlığı ve içeriği daha önce yayınlamadığınızı ve SD’de yayınlandıktan sonra da başka mecrada yayınlamayacağınızı kabul etmiş oluyorsunuz. Avukatımız ya da Precog’larımız olmadığı için bu hatırlatmayı insanlık namına yapmak istedik.

BK Gönderme Formu

Bunlarda anlaştığımıza göre, aşağıdaki formu kullanarak, öykünüzü bize gönderebilirsiniz.

E-posta

Eğer, ağır biçimlendirilmiş bir metniniz var ise, öykünüzü, uygun bir formatta (MS Word, RTF gibi) televarolus@gmail.com adresine direk e-posta olarak gönderebilirsiniz. Lütfen e-posta gövdesine, tuhaf fontlar ve renklerden oluşmuş bir SPAM atmayınız!